fbpx

PRIVĀTUMA POLITIKA

 

Pārvaldnieks un tā kontaktinformācija

Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Marks M” (vienotais reģistrācijas Nr. 43603011849, juridiskā adrese: Dūņu iela 9, Jelgava, Latvija LV3001, turpmāk – Klingo.

Ja jums radušies jautājumi par to, kā mēs apstrādājam jūsu datus vai aizsargājam jūsu privātumu, kā arī par citiem privātuma jautājumiem / sūdzībām, lūdzam sazinieties ar mums pa e-pastu: vita.zvaigzne@heavens.lv

Kādā veidā, kādēļ un kādus personas datus vai informāciju mēs apstrādājam (izmantojam)

Jums nav pienākuma sniegt mums personīgo informāciju, taču, ja jūs to nesniedzat, iespējams, jūs nevarēsiet veikt pirkumus un, visticamāk, nesaņemsiet vislabāko iespējamo apkalpošana pieredzi. Taču tā ir jūsu izvēle, un mēs to respektējam.

Mēs apstrādājam personas datus šādiem mērķiem (nolūkiem) – Preču pārdošanai un komercdarbības nodrošināšanai:

– klienta identificēšanai un apkalpošanai;
– pavadzīmes vai rēķina sagatavošanai;
– preču piegādei (sūtīšanai);
– preču atgriešanai vai maiņai;
– pirkuma naudas atgriešanai;
– garantijas saistību izpildei;
– preču uzlabošanai, jaunu preču attīstībai;
– komerciāliem nolūkiem – preču reklamēšanai un izplatīšanai;
– klientu sūdzību izskatīšanai un apstrādei;
– norēķinu administrēšanai un atskaišu sagatavošanai;
– mājaslapas uzturēšanai un darbības uzlabošanai;
– biznesa analīzei un plānošanai;
– statistikas veidošanai, tīmekļa vietnes un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai;
– klientiem pielāgota satura veidošanai ar reklāmas palīdzību.
– informācijas sniegšanai valsts vai pašvaldību iestādēm ārējos normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos un apjomā.

Personas datu / informācijas glabāšanas mērķi un termiņi

JŪSU VĀRDS UN KONTAKTINFORMĀCIJA (ADRESE, E-PASTS, TĀLRUŅA NUMURS) TIEK GLABĀTA:

Lai pārdotu un piegādātu Jums preci un izpildītu starp mums noslēgtā līguma noteikumus. Mums būtu grūti nosūtīt jums preci, ja mēs neizmantotu jūsu vārdu un kontaktinformāciju. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 10 (desmit) gadi pēc darījuma izpildes datuma.

Lai mēs varētu sagatavot Jums rēķinu / pavadzīmi un izpildītu likuma prasības par grāmatvedības kārtošanu. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 10 (desmit) gadi pēc darījuma izpildes datuma.

Lai nodrošinātu jums jaunāko informāciju par mūsu akcijām, atlaidēm, jaunajām precēm un pakalpojumiem. Mēs nosūtīsim jums šo informāciju tikai ar jūsu atļauju. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 2 (divi) gadi no brīža kad jūs sniegsiet atļauju vai līdz brīdim kad atsauksiet savu piekrišanu jaunumu saņemšanai.

Lai informētu Jūs par pasūtījuma / pirkuma izpildes gaitu un  izpildītu starp mums noslēgtā līguma noteikumus (lai Jūs zinātu, kad saņemsiet savu pasūtījumu). Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 1 (viens) gads pēc saziņas beigām.

Lai novērstu un konstatētu krāpniecību pret Jums vai Klingo. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 3 (trīs) gadi pēc datuma, kurā Jūs pēdējo reizi pierakstījāties savā kontā, vai ne ilgāk kā 10 (desmit) gadi pēc darījuma izpildes datuma (atkarībā no tā, kurš datums būs pēdējais).

Lai rīkotu konkursus. Ja mēs nevaram izmantot Jūsu pieteikumu konkursā, Jūs tajā nevarēsiet uzvarēt. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 2 (divi) gadi pēc konkursa noslēguma, un, ja Jūs esat saņēmis(-usi) balvas, ne ilgāk kā 10 (desmit) gadi pēc balvas saņemšanas.

MAKSĀJUMU INFORMĀCIJA (BANKAS KONTA NUMURS, BANKAS KARTES NUMURS, DERĪGUMA TERMIŅŠ, CCV) NETIEK GLABĀTA.

SIA MARKS M neapstrādā un neglabā Jūsu maksājumu informāciju. Maksājumu informāciju apstrādā un glabā:

  • EveryPay, https://every-pay.com/ ;
  • PayPal, https://paypal.com ;

Maksājumu informācija ir nepieciešama, lai mēs varētu saņemt samaksu vai veikt atmaksu, kā arī, lai novērstu vai konstatētu krāpniecību pret Jums vai SIA MARKS M.

SAZIŅAS VĒSTURE (IZMANTOJOT E-PASTU, IZŅEMOT TELEFONSARUNU IERAKSTUS)

SIA MARKS M neieraksta un neglabā telefonsarunas ar klientiem, bet glabā e-pasta saraksti ar Jums, lai apkalpotu klientus un sniegtu klientiem atbalstu, jo Jūs neapšaubāmi sagaidāt augstākās kvalitātes apkalpošanu. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 1 (viens) gads pēc šādas saziņas beigām.

PIRKUMU VĒSTURE TIEK GLABĀTA:

Lai nodrošinātu preces pārdošanu, klientu apkalpošanu un klientu atbalstu, atgriezto preču apstrādi, un kopumā nodrošinātu starp mums noslēgtā līguma noteikumu izpildi. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 5 (pieci) gadi pēc ieraksta veikšanas.

JŪSU DARBĪBU VĒSTURE (INFORMĀCIJA PAR JŪSU PIRKUMU GROZĀ IEVIETOTIEM PIRKUMIEM UNKĀDAS DARBĪBAS JŪS ESTA VEICIS(-KUSI) E-PASTĀ, TĪMEKĻA VIETNĒS UN LIETOTNĒS) TIEK GLABĀTA:

Lai padarītu Jūsu iepirkšanos mūsu interneta veikalos vēl ērtāku, mēs saglabājam informāciju par Jūsu pirkuma grozā ievietotajām precēm. Glabāšanas termiņš ne ilgāk kā 5 (pieci) gadi pēc tam, kad Jūs ievietosiet preci pirkumu grozā.

Lai nosūtītu Jums personalizētus ziņojumus un sniegtu Jums nepieciešamo informāciju, kas atbilst Jūsu interesēm, un nodrošinātu augstākās kvalitātes apkalpošanu. Atteikšanās un iestatījumu pārvaldības funkcijas ir pieejamas ikvienas informatīvās vēstules lejas daļā. Glabāšanas termiņš – 2 (divi) gadi no brīža kad Jūs sniegsiet atļauju vai līdz brīdim kad atsauksiet savu piekrišanu jaunumu saņemšanai.

INFORMĀCIJA PAR JŪSU IERĪCI (TOSTARP JŪSU IP ADRESE UN IERĪCES VEIDS, EKRĀNA IZŠĶIRTSPĒJA, JŪSU ATRAŠĀNĀS VIETAS INFORMĀCIJA UN TAS, KĀ JŪS IZMANTOJAT MŪSU TĪMEKĻA VIETNI UN LIETOTNES) TIEK GLABĀTA:

Lai sniegtu Jums labāko iepirkšanās pieredzi un uzlabotu mūsu lietotnes un tīmekļa vietni un iestatītu noklusējuma opcijas tieši Jums. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 3 (trīs) gadi no datuma, kurā Jūs pēdējo reizi pierakstījāties savā kontā vai no Jūsu pēdējā pirkuma datuma (atkarībā no tā, kurš datums būs pēdējais).

Lai aizsargātu mūsu tīmekļa vietnes un lietotnes, novērstu un konstatētu krāpniecību pret Jums vai SIA MARKS M. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 3 (trīs) gadi no datuma, kurā Jūs pēdējo reizi pierakstījāties savā kontā vai no Jūsu pēdējā pirkuma datuma (atkarībā no tā, kurš datums būs pēdējais).

GOOGLE UN FACEBOOK PIETEIKŠANĀS INFORMĀCIJA TIEK GLABĀTA:

Lai ļautu Jums pieteikties mūsu tīmekļa vietnē un lietotnēs, un atvieglotu iepirkumu procesu. Glabāšanas termiņš – ne ilgāk kā 3 (trīs) gadi no datuma, kurā Jūs pēdējo reizi pierakstījāties savā kontā vai no Jūsu pēdējā pirkuma datuma (atkarībā no tā, kurš datums būs pēdējais). 

Sīkdatnes (sīkfaili)

Paildus iepriekšējā sadaļā norādītajiem personas datiem un informācijai, ko izmantojam, Klingo interneta vietnēs un mājaslapās tiek izmantotas sīkdatnes (sīkfaili).
Apmeklējot SIA MARKS M interneta vietni vai mājaslapu, Jums tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tiek izmantotas sīkdatnes. Aizverot šo ziņojuma logu vai nospiežot „piekrītu“, Jūs apstiprināt, ka esat iepazinušies ar informāciju par sīkdatnēm un tai piekrītat.

KAS IR SĪKDATNES?

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet Explorer, Firexox, Safari u.c.) saglabā lietotāja gala iekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. Ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.

Parasti sīkdatnes nesatur nekādu informāciju, kas varētu identificēt lietotāju, taču jūsu personīgā informācija, kas atrodas mūsu rīcībā, var tikt saistīta ar informāciju, kas iegūta vai ko glabā sīkdatnes.

ATKARĪBĀ NO VIECAMAJĀM FUNKCIJĀM UN IZMANTOŠANSA MĒRĶA, KLINGO IZMANTO ŠĀDAS SĪKDATNES:

Tīmekļa vietnes funkcionalitātes jeb nepieciešamās sīkdatnes: šīs sīkdatnes ļauj Jums pārlūkot tīmekļa vietni, palīdz padarīt tīmekļa vietni par izmantojamu, nodrošinot pamata funkcijas, piemēram, lappuses navigāciju un piekļuvi drošām vietām tīmekļa vietnē, kā arī ļauj izmantot pieejamās funkcijas, piemēram, “Pievienot grozam”. Tīmekļa vietne bez šīm sīkdatnem nevar pareizi funkcionēt. Šo sīkdatņu starpā ir sīkdatnes: kas nodrošina autorizēšanos Facebook; ko izmanto lietotāja sīkdatņu iestatījumu identificēšanai; kas paredzētas, lai rādītu informāciju par reklāmas akcijām; kas palīdz identificēt personu neatkarīgi no tā, vai tai ir lietotāja konts, vai tā izmanto dažādas pārlūkprogrammas u.tml.

Tīmekļa vietnes analītikas sīkdatnes (statistikas sīkfaili): šīs sīkdatnes ļauj novērtēt un analizēt, kā mūsu klienti mijiedarbojas ar tīmekļa vietnēm, uzlabot gan tās funkcionalitāti, gan Jūsu iepirkšanās pieredzi. Šī informācija tiek vākta un pārskatīta anonīmi, kas nozīmē, ka SIA MARKS M nevar identificēt Jūs pēc šīs informācijas. SIA MARKS M interneta vietnes un mājaslapas izmanto Google Analytics, Google Adwords sīkdatnes, kas ir paredzētas, lai nosūtītu informāciju par lietotāja ierīci un uzvedību, statistikas informācijas uzkrāšanai, lai palielinātu lietotāju nosūtīto vaicājumu ātrumu, noteiktu lietotāja atrašanas vietu (ģeolokācija) u.c.

Preferenču sīkdatnes: ļauj tīmekļa vietnei atcerēties informāciju, kas maina veidu, kā vietne darbojas vai izskatās, piemēram, ieteicamo valodu vai reģionu, kurā atrodaties; šīs sīkdatnes atcerēsies Jūsu preferences, piemēram, iepriekš izvēlēto valodu u.tml.

Mērķa vai reklāmas sīkdatnes: šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai parādītu tieši Jums aktuālas reklāmas. Šīs sīkdatnes ierobežo reklāmas parādīšanas reižu skaitu, tādējādi tās ir daudz izdevīgākas izdevējiem un trešo personu reklāmdevējiem, un palīdz mums novērtēt mūsu mārketinga kampaņu efektivitāti. Šī informācija tiek vākta un pārskatīta anonīmi, kas nozīmē, ka SIA MARKS M nevar identificēt Jūs pēc šīs informācijas. SIA MARKS M interneta vietnes un mājaslapas izmanto, tajā skaitā: Facebook sīkdatnes, kas paredzētas tiešā mārketinga nolūkiem, pārdošanas informācijas izsekošanai, Google sīkdatnes, kas paredzētas lietotāja identifikācijai daloties ar saturu u.tml.

Personas datu apstrādes tiesiskais pamats

SIA MARKS M IR SEKOJOŠIE TIESISKIE (LIKUMĪGIE) PAMATI, LAI VEIKTU JŪSU PERSONAS DATU APSTRĀDI:

Jūsu pieteikums vai pasūtījums – lai izpildītu Jūsu pasūtījumu (pirkumu), lai piegādātu preci, atrieztu preci vai naudu, apmainītu preci, izskatītu jūsu sūdzību, izpildītu garantijas saistības u.tml.;

Normatīvo aktu izpildei – lai izpildītu SIA MARKS M saistošos ārējos normatīvajos aktos noteiktu pienākumu;

Jūsu piekrišana.

SIA MARKS M LIKUMĪGĀS INTERESES, KAS IR:

Veikt komercdarbību;

Veikt preču pārdošanu;

Nodrošināt līguma saistību izpildi;

Saglabāt Jūsu pieteikumus un iesniegumus par preču pirkumu, citus pieteikumus un iesniegumus, piezīmes par tiem, t.sk., kas veikti mutiski, zvanot uz zvanu centriem, interneta mājas lapās;

Analizēt SIA MARKS M mājaslapas un interneta vietņu darbību, izstrādāt un ieviest to uzlabojumus;

Administrēt Jūsu kontu Klingo mājaslapās;

Attīstīt preces sortimentu;

Reklamēt savas preces, nosūtot komerciālus paziņojumus;

Nosūtīt citus ziņojumus par pasūtījuma vai saistību izpildes gaitu un izpildei būtiskiem nosacījumiem;

Nodrošināt finanšu un biznesa uzskaiti un analītiku;

Nodrošināt un veicināt preču pārdošanas un piegādes efektivitāti;

Administrēt maksājumus un neveiktus maksājumus;

Vērsties valsts vai pašvaldību iestādēs un tiesā savu tiesisko interešu aizsardzībai, kā arī pēc Juridiskās palīdzības.

Informācijas nodošana trešajām personām

SIA MARKS M neizpauž trešajām personām un nenodod Jūsu personas datus vai jebkādu citu informāciju par Jums apstrādei ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas Zonas, bet Klingo, leģitīmo mērķu sasniegšanai, var nodot Jūsu personas datus šādām trešo personu kategorijām:

Mūsu apdrošinātājiem un profesionālajiem konsultantiem, lai pārvaldītu riskus, iegūtu profesionālu padomu, aizsargātu SIA MARKS M likumīgās intereses, un, ja tas nepieciešams, lai aizsargātu Jūsu vai citu personu vitālās intereses.

Mūsu maksājumu pakalpojumu sniedzējam. Mēs kopīgojam Jūsu darījumu informāciju ar mūsu maksājumu pakalpojumu sniedzējiem tikai tiktāl, cik tas nepieciešams Jūsu maksājumu, atmaksas un sūdzību vajadzībām.

Citiem pakalpojumu sniedzējiem, piemēram bankai (norēķinu ietvaros) vai piegādes / transporta kompānijai (lai piegādātu Jums preci), vai grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem (grāmatvedības vešanai un kārtošanai).

Ārējos normatīvajos aktos noteiktajām personām, noteiktajos gadījumos, noteiktajā kārtībā un apjomā.

Kādas ir Jūsu tiesības

Lai saņemtu pilnīgāku informāciju par Jūsu tiesībām, lūdzam Jūs iepazīties ar attiecīgajiem tiesību aktiem un vadlīnijām. Jums ir šādas tiesības attiecībā uz jūsu personas datiem:

– Tiesības piekļūt personīgajai informācijai, kas ir mūsu rīcībā;
– Tiesības pieprasīt veikt neprecīzas mūsu rīcībā esošās Jūsu personīgās informācijas labojumus;
– Tiesības pieprasīt Jūsu datu dzēšanu;
– Tiesības ierobežot datu apstrādi;
– Tiesības iebilst pret datu apstrādi;
– Tiesības uz datu pārnešanu;
– Tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei;
– Tiesības atsaukt piekrišanu.

Šīs tiesības īstenojamas, ciktāl datu apstrāde neizriet no SIA MARKS M pienākumiem, kas tam ir uzlikti ar spēkā esošajiem ārējiem normatīvajiem aktiem, un kuri tiek veikti SIA MARKS M interesēs. Jūs varat īstenot savas tiesības:

– Rakstveidā, nosūtot iesniegumu uz SIA MARKS M juridisko adresi;
– Elektroniskā pasta veidā, nosūtot iesniegumu uz e-pastu: vita.zvaigzne@heavens.lv

Kā mēs aizsargājam Jūsu personas datus

Klingo aizsargā Jūsu datus, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, ņemot vērā pastāvošos privātuma riskus un SIA MARKS M saprātīgi pieejamos organizatoriskos, finansiālos un tehniskos resursus, tajā skaitā izmantojot šādus drošības pasākumus:

– Datu šifrēšanu, pārraidot datus (SSL šifrēšana);
– Ugunsmūri;
– Ielaušanās aizsardzības un atklāšanas programmas;
– Citus aizsardzības pasākumus atbilstoši aktuālajām tehnikas attīstības iespējām.

Cik ilgi tiek glabāti personas dati

Personas datu glabāšanas ilgums norādīts “Personas datu / informācijas glabāšanas mērķi un termiņi” sadaļā, taču SIA MARKS M glabā un apstrādā Jūsu personas datus, kamēr pastāv viens no šiem pamatiem:

– Kamēr ārējos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā SIA MARKS M vai Jūs var realizēt savas tiesiskās intereses (piemēram, iesniegt iebildumus vai celt / vest prasību tiesā);
– Kamēr SIA MARKS M pastāv likumos noteiktais pienākums datus glabāt;
– Kamēr ir spēkā Jūsu piekrišana attiecīgai personas datu apstrādei, ja nepastāv cits datu apstrādes likumīgais pamats.

Kad šeit minētie apstākļi izbeidzas, Jūsu personas dati tiek dzēsti.

Grozījumi Privātuma politikā

SIA MARKS M ir tiesības vienpusēji mainīt šo Privātuma politiku. Tā aktuālo versiju padarīsim pieejamo mūsu mājaslapā https://klingokids.com/privatuma-politika/?lang=lv vai nosūtīsim Jums uz e-pastu.